fbpx

Що вдягнути на забіг з перешкодами?

Забіг з перешкодами – це випробування не лише для тіла, волі та духу учасника, а ще й для його одягу та взуття.

І тут постає чимало питань. З одного боку, хочеться вдягнути найкраще: те, що максимально ефективно захищатиме, не сковуватиме рухів тощо. З іншого, зрозуміло, що речі вже за одну гонку можуть дуже постраждати, а те й зовсім зіпсуватися.

І взагалі, яким воно має бути – екіпірування для OCR? З яких матеріалів зроблено? Які характеристики мати? Ми зібрали рекомендації від знавців.

Правило 1: геть бавовну

Для багатьох видів активності бавовняні речі – чудовий вибір, але не для забігів з перешкодами, під час яких одяг гарантовано просочується рідиною та брудом. Бавовна від цього стає важкою та втрачає форму. В результаті гарна футболка с логотипом вашої команди, яка на старті сиділа на вас чудово, вже на середині дистанції може розтягнутися до колін. Краще обирати форму, зроблену зі спеціальних спортивних синтетичних матеріалів, які добре відводять вологу та не заважають рухам. Увага! Правило уникання бавовни стосується і білизни теж.

Правило 2: без аксесуарів

На звичайних забігах багато хто вдягає сонцезахисні окуляри, біжіть з аудіоплеєром, залишає на собі різні прикраси. На забігах з перешкодами все це варто залишити вдома чи хоча б в машині. По-перше, долаючи перешкоди, ви маєте всі шанси пошкодити чи загубити подібні речі. А по-друге, вони можуть за щось зачепитися і стати причиною травми. Виключення можна зробити хіба що для спеціальних приладів, таких як трекери дистанції, що мають захист від вологи і призначені для використання в екстремальних умовах.

Правило 3: одяг з компресією

Як ми вже згадували вище, одяг для Гонки краще обирати зі спеціальних синтетичних матеріалів. При цьому бажано, щоб цей одяг був не мішкуватий і ні за що не чіплявся. Футболки та штани/тайтси з таких матеріалів, коли прилягають до тіла, не лише не заважають рухам, а ще й краще відводять зайву вологу та швидше висихають, даючи при цьому тілу дихати. Ідеальний варіант – так званий компресійний одяг, на виробництві якого спеціалізуються, зокрема, такі бренди, як 2XU, Under Armor, Reebok та інші. Якщо ви почувається незручно в одязі, що облягає, можете вдягнути поверх шорти чи щось подібне. Але чим менше на вас буде деталей одягу, які можуть за щось зачепитися, тим краще.

Правило 4: взуття та шкарпетки

«Першоразники» дуже часто відчувають спокусу взути на Гонку щось старе й непотрібне – що не шкода буде викинути. Але такий підхід зазвичай призводить до проблем: бігти буде важко, а те й болісно. Краще обрати спеціальні кросівки: з хорошим зчепленням з землею, підтримкою стопи та відводом вологи. Зазвичай для забігів з перешкодами добре підходить більшість трейлових кросівок. ВАЖЛИВО! На Race Nation, як і на більшості інших Гонок, заборонені кросівки з металевими шипами, які можуть травмувати інших учасників.

Ще одна важлива деталь: уникайте кросівок з гортексом. Gor-tex – чудовий матеріал, який вибирають любителі бігати чи ходити в походи в складних погодних умовах. Він дуже добре захищає ноги від намокання. Але він же ж заважає волозі виходити з кросівок, що є критичним на забігах з перешкодами.

Стосовно шкарпеток, краще знов таки уникати бавовни та обирати ті, що зроблені зі спеціальних матеріалів, що відводять воду та, бажано, мають компресійні властивості.

Правило 5: додаткове спорядження

Чимало атлетів намагаються вдягати на себе якнайменше одягу, але використовують компресійні рукави та «панчохи», які не стільки зігрівають, скільки додатково захищають руки та ноги від камінців, гілок та інших дрібних перешкод на трасі.

Забіги з перешкодами – це не легка прогулянка і навіть не традиційні організовані бігові заходи. Це радше забіги на виживання. Тому на багатьох з них не передбачені станції гідратації чи годування. Якщо ви виходите на довгу дистанцію, можете вдягнути на себе спеціальний рюкзак чи пояс з водою та запасами «палива».

Також не зайвими будуть рукавички.

Нарешті, якщо ви збираєтеся бігти під палючим сонцем, не забудьте скористатися сонцезахисним кремом.

Ну і, звичайно, приготуйте собі змінний одяг – той, що був на вас під час Гонки, може, й не зіпсується. Але змінити його якнайшвидше вам захочеться точно.

І нехай всі ці приготування сприяють вашій перемозі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *