fbpx

ЩО ТАКЕ “БУРПІ” І З ЧИМ ЙОГО ЇДЯТЬ

Слово «бурпі» на декого наводить жах, а у декого викликає нахабну зверхню посмішку. В будь-якому випадку, воно нікого не лишає байдужим.

Одна із найвідоміших вправ  у світі, бурпі, стала свого роду «притчей во языцех». Всі думають, що розбираються, як її виконувати, а насправді, толком ніхто нічого не знає.  Це створило масу протиріч та запеклих дебатів.

Спробуємо розібратись, що до чого. Адже бурпі – наша фірмова фішка. Без неї ми нікуди.

З чого все почалось? 30-ті роки минулого сторіччя, Нью-Йорк, пересічному лікарю фізіологу, який виявився не таким вже й пересічним, спадає на думку ідея випробовувати своїх пацієнтів хитромудрим тестом. Бурпі захищає  докторську дисертацію в Columbia University, і саме в  той час його мозок генерує геніальну думку: а чому б не створити універсальну вправу для тестування фізичного стану пацієнтів. Хто б міг подумати, що цій вправі судилось закріпитись у спортивних стандартах на десятиріччя. І назву вона отримала в  честь цього ж таки  лікаря – Бурпі. В його інтерпретації  це був невеличкий комплекс «віджимання – стрибок», який, за задумом творця, не бажано було повторювати більше 4 разів. Якби ж знав бідолаха Бурпі, яким нещадним експериментам будуть піддавати його невинну вправу.

Сьогодні бурпі вже не таке, яким було колись. Хоча, незважаючи на багаторічні перевтілення, суть лишилась та сама.

Оригінал вправи передбачав таку послідовність дій:

  1. Із положення стоячи присісти і покласти обидві долоні на підлогу перед собою.
  2. В стрибку витягнути ноги і зайняти позицію планки.
  3. В стрибку знову зайняти вихідну позицію.
  4. Встати.

Бурпі вивчав фізичний стан людини під час виконання вправи, вимірював пульс, інтенсивність дихання, а потім аналізував цю інформацію і оцінював загальну фізичну підготовку людини.

А що ми маємо сьогодні? Це вже давно не інструмент медичного тестування, а ефективний комплекс для повноцінного тренування. Це одна із найулюбленіших вправ кросфітчиків. Ну, і звичайно ж, гаряче шанований метод покарання тих, хто проштрафився на забігах з перешкодами).

Сьогоднішній непохитний стандарт бурпі – це 6 повторів плюс  три окремих стрибки, все виконується з максимальною швидкістю і  амплітудою. Наш стандарт на ГОНЦІ НАЦІЇ – 30 бурпі. І це вам вже не жарти).

А усіляких божевільних варіацій взагалі неймовірна кількість. Одна тільки  Вікіпедія видає мінімум 20 варіантів реалізації бурпі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *