fbpx

ГОНКИ З ПЕРЕШКОДАМИ – СУЧАСНА ФОРМА ТЕРАПІЇ

Пофілософствуємо сьогодні трішки?  Задайте собі питання: що для мене означають гонки з перешкодами? Цікаво, якою буде ваша відповідь.. У кожного –  свій унікальний погляд і  досвід.

А ми сьогодні ділимось  власними думками про те, яку місію і цілі вкладаємо у цю справу.  

ВСЯ СІЛЬ У ЛЮДЯХ

Перш за все, obstacle races – це ЛЮДИ. Коли ви потрапляєте у світ забігів з перешкодами, ви  приходите у вимір непересічних особистостей. Більше ви ніде таких не зустрінете. Лише заради знайомства з цими людьми сюди варто прийти хоча б раз. Спілкування з ними стане вашим наркотиком. Бо коли бачиш перед собою настільки надихаючі  і  мотивуючі приклади, а не уявних  персонажів,  починаєш відчувати себе живим, сповненим сил і рішучості змінитись на краще.

Тут ви зустрінете знакових людей. Деякі  з  них – професійні  спортсмени,  які показують дивовижні результати у  подоланні перешкод на трасі; а дехто – люди, які пройшли набагато важчі перешкоди в реальному вимірі, і  забіги для них – це розминка та  загартування перед суворими реаліями життя.  Гонка стала для них саме тією рятівною пігулкою, яка допомогла подолати  депресію, залежності, домашнє насильство, а декому навіть важкі хвороби.  Занадто багато таких історій, аби  сумніватись у  тому, що  забіги з перешкодами – це справді потужний інструмент у  боротьбі зі своїми демонами і  страхами, з життєвими труднощами і  негараздами. В чому ж секрет цього унікального механізму, який мобілізує всі внутрішні приховані ресурси, піднімає з дна нашої суті цілі пласти невідомих і незадіяних раніше сил? Ми спробували розібратись у  цій складній психології.

ПРИЙМІТЬ РІШЕННЯ

Не секрет, що спорт, взагалі, – один із найдієвіших способів виховати силу волі, якої так не вистачає тим, хто страждає від різного роду залежностей. В подоланні своїх слабкостей першочергову роль відіграє самостійно прийняте рішення боротись з ними.  Це пусковий крючок. Перший крок, а з нього все починається. Усвідомлення  того, що конкретна звичка руйнує ваше тіло і душу, і  від неї треба позбавлятись. Ось відправний пункт всіх подальших дій  і звершень. І тут важливо зрозуміти, що класичний спорт – це машина, яка може зламати навіть сильного духом. Що вже говорити про людей, підкошених якимись життєвими труднощами. Саме тому забіги з перешкодами – це та універсальна чарівна паличка, яка вас врятує. Спартанське середовище – насправді цілком особливий, нестандартний і  надзвичайно ефективний спосіб мобілізувати себе, прокинутись від  тривалої «сплячки», розправити плечі  і відчути смак життя. І головне – звільнитись від згубних залежностей, якщо такі є і  ви безуспішно вели спроби боротьби із ними.

Спартанська тусовка – це, перш за все, моральна підтримка, правильне оточення. Потрапляючи сюди, ви починаєте рівнятись на дійсно крутих особистостей. Недарма кажуть: нас формує наше оточення. Тому для тих, хто хоче змінитись сам, треба змінити коло свого спілкування.

Але звичайно, все не так просто. І собака зарита набагато глибше. Всередині вас самих.

ПОСТАВТЕ ЦІЛЬ

Мета, яку ви ставите перед собою, – ось ключ до розгадки. Чітко сформований вектор – ваш маяк в  цьому примхливому світі, ваш путівник  і  ваша опора. Маючи визначений  курс руху, ви можете здійснити найсміливіші мрії. Які б труднощі не спіткали вас у реальному житті, знайте – у вас завжди є забіги з перешкодами, куди  можна прийти і  бути самими собою, не грати роль, яку ви, можливо, вимушені грати в  тісних рамках соціуму. Ваша мета, ваша ціль – відкрити свою істинну суть на гонці. Забіги з перешкодами – ваша віддушина і порятунок.

«Коли я  проходив курс хіміотерапії, я поставив собі в  уяві чіткий фокус, – участь у гонці. Я знав, що незважаючи ні на що, повинен дійти до цієї точки  і здійснити задумане. І це спрацювало, і втримало мене на плаву» – слова одного з багатьох учасників забігів, які підтверджують той факт, наскільки радикальним і  рятівним може бути вплив obstacle races  на долю людини і  на її самовизначення.  Якщо покопатись в  надрах інтернету, особливо на зарубіжних сайтах, можна знайти безліч подібних мотивуючих і вражаючих історій. Люди охоче діляться своїм досвідом, тому що це дійсно унікально, вагомо, непересічно. Це свого роду терапія, рятівне коло для тих, хто майже втратив мотивацію і сили боротись.

Це наштовхує на простий і  очевидний висновок: якщо гонки з перешкодами мають такий колосальний вплив на людей, які майже вичерпали внутрішні ресурси, то наскільки потужний поштовх вони можуть дати тим, хто просто розгубився у  житті, і  знаходиться  в пошуках вірного шляху.

ЙДІТЬ ДО ЗМІН

Чудові речі відбуваються з людьми, які потрапляють в  середовище забігів з перешкодами. Вдається побороти багаторічну нікотинову залежність, затяжну депресію, пост-травматичні синдроми.. Всі ці згубні процеси відбуваються з людьми, які частіше всього мають занижену самооцінку. Коли вони зіштовхуються лицем до лиця з надважкими перешкодами на трасі, і  їм вдається їх подолати, приходить ейфорія усвідомлення:  я  можу, мені все під силу!! Це надихає і руйнує багаторічні страхи і невпевненість у собі в  секунду.  Це надзвичайний по своїй силі і  потужності внутрішній ривок, поворотний момент, точка відліку нового етапу у  житті.

ЗАЛИШТЕ СВІЙ ГНІВ НА ТРАСІ

Забіги з перешкодами – це ефективна терапія також для тих, хто страждає від приступів люті та гніву.  Фізична активність, подолання перешкод , допомагає виплеснути надлишок емоційного напруження тут, на трасі, а не  в реальних життєвих ситуаціях. Ви залишаєте свій гнів і  агресію в  межах змагання, і  зустрічаєте буденний світ оновленим, розслабленим, вільним від душевного тягаря.

І навпаки, невпевнені у  собі люди, невдахи по життю, можуть розкритись тут з принципово нової  сторони, «погратись» у злість, випустити свою приховану індивідуальність на волю, вийти за особисті рамки, зламати фізичні  і психологічні кордони. Ейфорія і  азарт, які обов`язково накриють таких людей з головою, можуть відкрити їм очі на самих себе, запустити у  дію невідомі раніше грані. І це стане відправною точкою у їхньому житті.

Ось фактор ікс наших змагань. Знайти і  відкрити кращу сторону у собі! Відчути наснагу жити і  боротись! Відчути себе частиною неймовірної команди, яка ніколи не підведе, не залишить у  біді, не зрадить.

Хочете все це відчути і пізнати? Тоді чекаємо на вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *