fbpx

10 ознак того, що вам не вистачає протеїну

Білок – важливий компонент здорового харчування, особливо для спортсменів.

Він є будівним матеріалом для нашої ДНК, забезпечує купу метаболічних функцій тіла та підтримує міцність м’яз і пружність шкіри, регулює гормони, ензими, здоровий склад крові тощо. В США на державному рівні рекомендують вживати 0,75 г білка на 1 кг власної ваги. Для тих, хто веде активний спосіб життя та займається спортом, ця цифра має бути ще вищою. Переконайтеся в тому, що у вас немає наступних симптомів, які свідчать про дефіцит протеїну в раціоні.

1. Ви не бачите прогресу в тренуваннях

Наполегливо працюєте над побудовою та ростом м’язів, але не бачите результатів? Дуже вірогідно, що причина саме в нестачі протеїну. Коли вашому тілу його не вистачає, воно починає розчіплювати м’язову тканину. І не важливо, скільки підходів у вправі ви робите – без протеїну ви нічого не побудуєте.

2. Ви відчуваєте втому вже в середині тренування

Коли вашим м’язам не вистачає «палива», ви можете втомитися вже на початку фізичної активності. Протеїн також грає критичну роль в тому, як добре ваше тіло засвоює інші життєво важливі нутрієнти, такі як залізо та кальцій. Коли їхній рівень в вашому організмі занизький, вам не вистачатиме сил для тренування.

3. Ви часто почуваєтеся недобре

Часто пропускаєте тренування через нездужання? Перегляньте свою дієту. Протеїн має дуже велике значення для здоров’я імунної системи. Коли вам його не вистачає, ви частіше захворюєте.

4. Ви страждаєте від безсоння

Стрес – не єдина причина безсонних ночей. Коли вашому тілу не вистачає важливих елементів живлення, воно гадає, що йому потрібен не сон, а їжа. Протеїн покращує відчуття задоволення після її вживання. Без цього ви можете відчувати проблеми з засинанням.

5. Ви часто дратуєтеся

Відчуваєте, що у вас погіршилися стосунки з оточенням? Часто дратуєтеся через дрібниці? Можливо, вам терміново треба підкріпитися протеїновим батончиком. Білок допомагає стабілізувати піки та падіння рівня протеїну в вашому тілі, а саме ці коливання найчастіше відповідають за нестабільність настрою.

6. Ви регулярно травмуєтеся

Коли вам на вистачає протеїну, ваше тіло погано абсорбує кальцій, а це веде до зменшення міцності костей. Ну а крихкі кості – це підвищений ризик переломів.

7. Ви повільно одужуєте

Протеїн в буквальному сенсі тримає ваш організм в цілості. Коли його не вистачає, у вас не лише повільніше зростають переломи. Навіть синці чи подряпини загоюються повільніше. Для того, щоб регенерація тканин і формування нових кліток відбувалися швидше, вживайте достатньо протеїну!

8. Ви втрачаєте волосся

Волосся випадає або стало тоншим? Це один з найпомітніших сигналів тіла про те, що йому потрібно більше білка. Те ж саме говорять нігті, які раптом стали часто ламатися, або шкіра, що несподівано стала сухою.

9. Вас тягне на солодке

Без протеїну ви не відчуваєте насичення – і вам хочеться їсти ще і ще, навіть коли ви не голодні. Найчастіше дефіцит здорових нутрієнтів «гаситься» вуглеводами. Не можете відмовитися від печива та тому подібних нездорових смаколиків? Спробуйте замінити їх білковими продуктами!

10. Ви не можете сфокусуватися

Протеїн – це в прямому сенсі їжа для вашого мозку: без цього компоненту його нейтротрасміттери просто не здатні працювати належним чином. Через це ви відчуваєте проблеми з концентрацією та часто відволікаєтеся. Додайте в свій раціон достатньо протеїну – і таких проблем не буде!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *